TAAHHÜT / 8 TEMEL TUĞLA 2.

taahhüt

8 Temel tuğla eğitiminin 2. adımı taahhüt’ tür. Peki nedir bu taahhüt? Eğitimin 1. kısmında hayaller ve hedefler ‘ i işledik. Şimdi ise hayallerimize ulaşmak için gerekli olan en temel olgu’dan yani taahhüt’ ten (inanç & bağlılık sözü ) bahsedeceğiz.

Yaptığınız iş her ne olursa olsun (Sadece Network Marketing değil farklı alanları da kapsayan bir eğitimdir 8 temel tuğla eğitimi). İstikrarlı bir çalışma ve taahhüt o işin olmazsa olmazıdır. Taahhüt’ün genel bir limiti yoktur kişiden kişiye değişir. Örnek vermek gerekirse alt kollarınızdan biri size günde 2 saat çalışma sözü yani taahhüt verdi ve bugün 2 saat çalıştı diyelim. Bu iyi bir durumdur çünkü hedefleri doğrultusun da karar kıldığı çalışma süresine ulaştığını gösterir. Yani verdiği 2 saatlik çalışma sözünü gerçekleştirmiş olur. Öte yandan günde 5 saat bu işe bağlılık sözü verip 2 saat çalışan kişi taahhüt’üne uymadığını gösterir. Hedeflerini gerçekleştirmek isteyen kişi mutlaka sözüne bağlı kalmalıdır aksi takdirde hedeflerine ulaşması imkansızdır.

%99 ve %1 Bağlılık AYNI ŞEYDİR !

Evet yanlış duymadınız 1 ile 99 yüzdesi konu taahhüt olunca aynı değerdedir. Eğer hedeflerinizi belirleyip daha sonra da o hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenleri belirlediyseniz. Artık bağlılık yemini için hazırsınız lakin bir kere taahhüt verdiniz mi ancak ve ancak %100 ‘lük bir bağlılıkla sözünüze sadık kalırsanız hedeflerinize ulaşmaya yakınsınız demektir.

TAAHHÜT ‘LERİNİ YANINDA TAŞI

Tıpkı hayaller ve hedefler kısmında söylediğim gibi burada da taahhüt‘lerinizi bir not kağıdına yazıp sürekli cüzdanınızın bir köşesinde taşımanız sizin için çok yararlı olacaktır. Böylece her yorulduğunuz da her düşüşünüzde de hatta ve hatta zaman zaman pes etmeyi düşündüğünüzde önce hayallerinizi okuyacak sonrasında da sözlerinize göz atarak neyi nasıl yapmanız gerektiğini hatırlayıp yolunuza devam edeceksiniz. Taahüt bir nevi sadakattir, nasıl bir insana gösterdiğiniz sadakat kadarıyla geri dönüş alıyorsanız hedeflerinize giden yolda sözlerinize gösterdiğiniz sadakat ‘te size aynı şekilde geri dönüş sağlayacaktır. 3. Temel Tuğlamız olan LİSTE eğitiminde görüşmek üzere (eğer ilk tuğlayı okumadıysanız oradan başlamanızı tavsiye ederim) .

Bir Yorum Bırakın

%d blogcu bunu beğendi: