LİSTE / 8 TEMEL TUĞLA 3.

liste , 8 temel tuğla , davet , maddi özgürlük , eğitim

Liste eğitimi ile artık biraz daha somut olarak Network Marketing kapsama alanına girmiş olacağız. Tahhüt ‘lerimizi belirledik, mesela 3 saat günde çalışma sözü verdik hem kendimize hem liderlerimize peki nasıl çalışmaya başlamalıyız? İlk adım liste çıkartmak olacaktır. Peki nedir bu liste? Alışveriş listesi gibi bir şey mi? Pek değil ama tamamen farklı diyemeyiz aslında benzerlik payı var..

Bildiğiniz gibi Network Marketing bir tavsiye işidir, ve tavsiye insanlar arasında yapılan bir eylemdir. Peki bu insanları nerede bulacağız? Benim çevremde ki kimse bu ürünleri kullanmaz hele ki bu fiyatlara tamamen imkansız! Çok zengin çok bakımlı ve girişimci kişiler bulmalıyım ! Bu cümleler kafanızdan geçiyorsa eğer henüz yolun çok başındasınız ve üzülerek söylemeliyim ki FELAKET DERECEDE AMATÖRSÜNÜZ ama çekinmeyin bunların hepsi ŞİMDİLİK.

Liste ‘ Ne Fikirlerini Karıştırma !

Size basitçe bir liste hazırlama yöntemi söylecek olsam şunu söylerdim. Telefonunu bir veya iki a4 kağıdı vede bir kalemi yanına al ve 77 sülalen dahil kağıda dök 🙂 İnstagram ‘da en son mesaj attığın Natalya ‘yı da ekle 83 yaşında ki Süleyman Dedeni de hepsinin isim soy isim numara şeklinde ki bilgileri kağıtta dursun.

Çok basit değil mi? Peki genelde yapılan şey nedir : Ahmet zengin onun paraya ihtiyacı yok onu yazmayayım, zaten banu beni aldattı kesin bu iştede beni geriye çeker. Dedem ne anlar bu işten , kardeşimi katmayacağım otursun oturduğu yerde…. Uzar da gider bu mesele. Size ufak bir soruyla Liste ‘nizi nasıl hazırlamanız gerektiğini anlatacağım. Elli kat merdivenin altın da en az 3 kişinin taşıyacağı bir sandık dolusu altın var , bu sandığı taşımak için gereken 2 kişi kim olurdu? Kankan memet değil mi … Aynen kesin öyle olurdu arkadaşın selin mükemmel seçim. Peki ya Anne Baban ? Öz be öz kardeşin? bunlar dururken çevrende ki hergünün beraber geçtiği en yakınların dururken cidden seçimin 2 senedir tanıdığın insanlar mı olucak? İşte liste yaparken de yaptığımız en büyük hata bundan kaynaklıdır.

Allah Ne Verdiyse Listene Ekle !

Unutmayın ki ticarette sermaye dediğimiz olan ne ise , Network Marketing ‘ te ki Liste odur. Listenizi ne kadar doldurursanız ki bunuda ancak ve ancak önyargılarınızdan kurtulup yapabilirsiniz (Ahmet zengin bu işi yapmaz deme, bırak bu kararı Ahmet versin!) bir o kadar şansınız olur.

Liste Güncelleme Ve İnsan Radarı

Liste ‘nizi bitirdikten sonra (minimum 200 kişi olmalı) artık kafanızın üstünde görünmeyen bir radarın çıktığını hissedeceksiniz (Radarı hissetmiyorsanız bir uzmandan yardım alın). Bu radar artık her an sizi yeni insanlarla tanışmaya itecek, insanları gözlemlemeyi ve onlarla iletişim kurmayı öğreneceksiniz. Unutmayın ki bu işte sizi milyoner yapacak olan adam yarın bineceğiniz bir otobüsün şoförü veya yanınız da oturan teyze olabilir ! Evvet Liste ‘mizde hazır olduğuna göre artık bu kişileri nasıl Davet edeceğimizi öğrenebiliriz.

Birisi “LİSTE / 8 TEMEL TUĞLA 3.” üzerinde düşündü

Bir Yorum Bırakın

%d blogcu bunu beğendi: