Hayaller Ve Hedefler / 8 TEMEL TUĞLA 1.

Hayaller Ve Hedefler / 8 TEMEL TUĞLA

Network Marketing‘te en önemli eğitimlerden biri de 8 temel tuğla eğitimidir. En az ismi kadar ilgi çekici bir içeriğe sahiptir bu eğitim. İsminden de anlaşılacağı gibi 8 temel tuğla eğitimi sekiz ayrı konu başlığından oluşan bir bütündür. Bunlardan birincisi “ Hayaller ve Hedefler ”. Hayal konusunda ne biliyoruz ? Hayal kuruyor muyuz ? Peki ya hedeflerimiz neler ? Mesela zengin olmak bir hedef midir sizce? İşte tüm bunları konu alan “ Hayaller ve Hedefler ” alt başlığı eğitimin ilk adımı olmakla beraber bu eğitimin mihenk taşıdır da. Başarısızlığı tatmadan başarıya ulaşılmaz belki ama bu tür eğitimleri iyice kafamıza kodlamamız en azından mümkün olduğunca daha az başarısızlıkla mücadele etmemize yardımcı olabilir. Bu sebepten dolayı dikkatle bu eğitimin detaylarına inmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Network Marketing / Hayaller Ve Hedefler

Hayal kurmak çocukluğumuzdan beri belki de farkında olmadan binlerce kez yaptığımız bir eylem. Bunun yanı sıra bunu bilinçli olarak yapmanın hedefe odaklanma konusunda müthiş bir etkisi olduğunu söylemek mümkün. Maddi özgürlüğünüze kavuştuğunuzda nasıl bir hayat sizi bekliyor ? Eğer henüz bu sorunun cevabını bilmiyorsanız veyahut henüz bu konu hakkında düşünmediyseniz, üzülerek söylemeliyim ki maddi özgürlük hiçbir zaman sizin olmayacak! Çünkü buna henüz hazır değilsiniz. Unutmayın ki yaşamınız hayalleriniz kadar genişler. Ufkunuz ne kadar genişse o kadar ileri gidebilirsiniz. Maddi özgürlüğü her şeyden çok istiyor ama henüz ona kavuşunca ne yapacağınızı dahi bilmiyorsanız henüz kalbinizle bir bütün halinde bu işte başarılı bir girişimci olacağını hissetmiyorsunuz demektir.

Lütfen şimdi elinize bir kağıt ve bir kalem alın ve hayal edin… 100 bin dolar veya 1.000.000 dolar hatta rakamı siz belirleyin ki kendinizi tam anlamıyla resmetmiş olursunuz. Şuan da bu paraya sahip olsaydınız eğer, neler yapardınız? Nereleri gezerdiniz ve hangi arabayı alırdınız? bunların tamamını yazmanızı istiyorum. Hedef ‘lerin hayaller ‘den sıyrıldığı yer ise detaylar olacak. “Ben zengin olmak istiyorum” bu bir hedef değildir olsa olsa bir hayal ‘ dir. Eğer hayal ‘ lerinizi hedef ‘lere dönüştürmek istiyorsanız yapacağınız şey onlara detay eklemektir. Ben bir araba istiyorum değil ben 2019 model ********* markalı ****** isimli arabayı istiyorum rengi sarı olsun sağ kapısında siyah detaylar ve kendi seçtiğim şu figür olsun vesaire.. Demek istediğimi anladınız mı? Nasıl ruh olmadıktan sonra bedenlerimiz bir et parçasından ibaretse, hayal ‘lerimiz ve hedef ‘lerimiz de detaysız kaldıklarında sadece boş bir düşünce balonundan ibaret kalır. Hayal ‘ lerinizi sizin motivasyon deponuz haline gelecek sağlam hedef ‘lere dönüştürmek için bolca detay ekleyin ve her detaya ruhunuzdan bir parça eklemeyi sakın unutmayın. Listenizi bitirdikten sonra cüzdanınız veya çantanız hiç fark etmez, sürekli yanınız da taşıyacağınız bir yere koyun. Ne zaman ki pes etmek istediniz, ne zaman ki yoruldum yapamıyorum dediniz işte o zaman açıp o listeye göz atın sert bir tokat niteliğinde sizi kendinize getirecektir 🙂 2. temel tuğlada görüşmek üzere.

Birisi “Hayaller Ve Hedefler / 8 TEMEL TUĞLA 1.” üzerinde düşündü

Bir Yorum Bırakın

%d blogcu bunu beğendi: