DAVET / 8 TEMEL TUĞLA 4.

Davet

Davet deyince aklınıza ne geliyor? Belki bir düğün davetiyesi belki de bir buluşma davet ‘i değil mi? Peki sizce Network Marketing için davet ne demektir? Çok gizli olan bu formülü burada açıklıyorum DAVET = DAVET ‘tir başka da bir şey demek değildir.

Davet konusunun detaylarına inmeden önce Liste ‘nizde bir sınıflandırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Listenizde ki isimleri samimiyet derecenize göre sıcak , ılık ve soğuk olarak 3 parçaya bölmelisiniz. Davet ‘lerinize öncelikle sıcak gruptan başlayacağız.

DAVET = DAVET ‘Tir

Bazıları konu davet olunca ne yapacağını şaşırıyor. Mesela şu diyalog yaşanabiliyor.

Ahmet (Distribütör) , Mehmet (Prospekt & Misafir Edilecek Kişi).

Ahmet : Kanka selam, napıyorsun?

Mehmet : İyiyim kardeşim, sen?

Ahmet: Kardeşim napıyorsun sorusuna iyiyim diye cevap verilmez yaptığın eylemi soruyorum , nasıl olduğunu merak etseydim nasılsın derdim 🙂 Her neyse konumuz bu değil biliyor musun? Bir işe başladım zengin olucaz.

Mehmet : Nasıl bir işmiş o öyle?

Ahmet: Paket alıyosun kolların oluyo kolların çalışıyo para kazanıyosun kanka.

Mehmet : Biliyorum ben o işleri boşver kardeşim

Ahmet : Alo alo alo? Ahmet. DIIIIIT.

Peki olması gereken DAVET nedir biliyor musunuz? Kısa öz meraklandır ve masaya oturmasını sağla.

Ahmet: Kardeşim , merhaba nasılsın?

Mehmet: Uzanıyorum kardeşim sen?

Ahmet : İyi yapıyorsun 🙂 Manyak bir işe başladım ve çok heyecanlıyım yanlız çok müsait değilim şuan ( Kesinlikle müsait 😀 ) mümkün olan en kısa zaman da buluşalım.

Mehmet : Ne işiymiş bu merak ettim.

Ahmet : Dedim ya kardeşim pek müsait değilim, zaten telefonda anlatılacak bir şey olsa seni kafeye (veya herhangi bir yer) kadar yormazdım.

Mehmet : Tamamdır kardeşim .

Bu iki diyalog arasında ki bariz farkı umarım fark etmişsinizdir. Küçük sırrımız şu “İşten bahsetme ama meraklandır” . Eğer bunu başarabilirseniz prospektiniz masaya oturmayı kabul edecektir. Ve yüz yüze gerçekleşen görüşmelerin başarı oranı telefona göre neredeyse %300 daha fazladır ayrıca yanınızda sponsorunuz veya lideriniz de olacağı için her şey çok daha rahat olacaktır.

Konuşma Sırasın da Edifke

Edifke Network Marketing ‘ te önemli bir yere sahiptir. Edifkeinsanın kendisini veya bir başkasını hatta ve hatta bir nesne de olabilir , yüceltmesidir. Tabi bu içi boş övgülerle değil bilinç altına direkt etki edecek basit kelime oyunlarıyla yapılır. Birini Davet ederken çarşamba 17:00 ‘ da uygun musun? Yerine çarşamba 17:00 ve cumartesi 15:00 da boş vaktim var hangisi senin için uygun? Demek hem sizin meşguliyetinizi ve dolayısıylada edifkenizi yüceltecek aynı zamanda da karşıda ki kişiye 2 seçenek sunduğunuz için 2 sini birden red etmenin kırıcı olacağı düşüncesini ona habersizce yerleştirmiş birini seçmesi gerektiğini düşündürtmüş olacaksınız. Aynı şekilde yanınızda ki sponlarınızı da ne kadar över ve yüceltirseniz (şöyle yakışıklı böyle güzel şeklinde değil tabi) prospektiniz liderinizin karşısına geldiğinde bir o kadar saygı duyacak ve pür dikkat dinlecektir.Prospektimiz demek şuan da masa da o halde hadi sunum ‘ a geçelim.

Birisi “DAVET / 8 TEMEL TUĞLA 4.” üzerinde düşündü

Bir Yorum Bırakın

%d blogcu bunu beğendi: